zoom 1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF
thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF thumb1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF

1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, RUS VE AZERİ ELÇİLERLE BÜYÜK BOY FOTOĞRAF

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BÜYÜK TAARRUZ ÖNCESİ 28 MART 1922'DE BATI CEPHESİNDE ORDUYU DENETLEDİKTEN SONRA ORDU ERKANI İLE RUS VE AZERİ BÜYÜKELÇİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI. BÜYÜK BOY FOTOĞRAF.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN SOLUNDAKİ RUS ELÇİ ARALOV, SAĞINDAKİ İSE AZERİ ELÇİ ABİLOV'DUR.

FOTOĞRAF DÖNEMİNE AİT OLUP AGRANDİZÖR BASKIDIR.

EBAT: 25 X 20 CM

Akşehir, Konya, 28 Mart 1922

Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz öncesi gizlilik prensibi içerisinde Türk ordusunun hazırlıklarını tamamlamış; cephe hattına yaptığı gezilerle ordunun genel durumu yanında harbe hazırlık durumunu yerinde incelemiştir. 27 Mart – 4 Nisan 1922 tarihlerini kapsayan Batı Cephesi’ne yönelik teftiş gezisine Sovyet elçisi Aralov ile Azerbaycan elçisi Abilov da katılmıştır. Bu sırada TBMM hükûmetine dost olan bu iki ülke heyetinin Batı Cephesi’ne götürülmeleri son derece anlamlıdır. Başkomutan, Türkiye’nin dostu olan ülke temsilcilerine Türk ordularının harbe hazırlık durumunu yerinde göstererek siyasî anlamda Sovyetler ve Azerbaycan’ın desteğini sürdürmelerini amaçladığı gibi, onlar vasıtasıyla dış dünyaya bir mesaj vermek, kendi kendisine yeterlilik ilkesi ile ordusunun ikmal ve iaşesini tamamlayan Türk milletinin başarıya çok yakın olduğunu göstermek istemiştir. Cephe hattında sürdürülen hazırlıkları Başkomutan Mustafa Kemal Paşa gururla takip etmiş, Sovyet ve Azerbaycan heyetleri de takdirle karşılamışlardır.Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye Girişi
Başarıyla Sepete eklendi !